Arabanız 5.Viteste Bağırıyor Mu? Araç 5. Viteste Neden Bağırır?

Araçlarımızı sağlıklı bir şekilde kullandığımız zamanlardan kalma bie refleks oluşmuştur sürücülerde herhangi yabancı bir ses hemen farkedilir. Bu refleksler çoğu zaman hayat kurtarır. Onlardan birtanesi dearacın 5. vitesde bağırmasıdır. Bakalım araçlar 5. viteste neden bağırımış. Sizin için yazımızda.

Arabanızın 5.viteste bağırma sorunu kimi zaman araçların modellerinden kimi zaman da bir arızanın habercisidir. Sürücünün en ufak bir olumsuzluğa karşı göstermiş olduğu refleksler araca erken müdahale anında sizi büyük masraflardan korur. Aracın yakıt tüketimine de olumsuz etki eden bu durum arıza durumuna bağlı olarak farklı hızlarda kendini gösterebilmektedir. Çoğu marka ve modellerde karşımıza çıkan bu sorunun bilmeyenler için öncelikli sebeplerini sizin için araştırdık. Sizde bu arıza başlıklarınıza göre aracınızı en yakın bir servise götürmenizde fayda vardır.

Hava filtresi tıkanıklığı

Teker bilyalarından

Baskı balata incelmesinden

Motor sübap ayarının bozulması

Egzoz katalitik konvertör arızası

Şanzıman dişlileri arızası

Triger değişim vaktinin gelmesinden

Şüphelenebilirsiniz. Gelen bu sesi normal olarak karşılamamalı, en kısa sürede yetkili bir servise gidip aracınızı kontrol ettiriniz. Aracınızdan gelen sesleri zaman kaybetmeden yetkili bir servise götürmenizi tavsiyede ederiz.


Son Yazılarımız

Yorumlar

POPÜLER HABERLER