LPG’li Araçlarda Arıza! Lpg’li Araçlarda Tekleme Neden Olur?

Günümüzde yükselen benzin fiyatlarını baz alırsak Lpg’li otomobiller biraz daha popüler olmuş durumda. Benzinli ve dizel araçlar gibi Lpg’li araçlarında kendine göre sorunlar mevcut. Bunlardan bir tanesi Lpg’li araçlarda tekleme! Lpg’li Araçlarda Tekleme Neden Olur?

Lpg’li Araçlarda Tekleme Neden Olur?

Genellikle karbüratör sistemine sahip olan araçlarda ateşleme sistemine ve Lpg sisteminde ayarsızlık genel olarak tekleme sorununuda beraberinde getirmektedir. Sonuç olarak önce can güvenliğimize düşünerek, sürekli tekleme sorunuyla karşılaşıyorsak soluğu güvenilir bir Lpg veya sıralı sistemi ustasının yanında almak olsun. Sorunun ne olduğuna bakılmalıdır.

Karbüratör sistemine sahip olan araçlarda motor sistemine giden hava düzeyinin düzgün bir şekilde ayarlanması halinde, özellikle de aracın düşük devir üzerinden kalkış yapmasının sağlanması durumunda araçta tekleme problemi söz konusu olmaktadır.

Lpg Sisteminde Tekleme Problemine Neden Olan Faktörler İse Şunlardır;

  • Araç Lpg sistemi ayarının ve motor sistemine ulaşan hava düzeyinin düzensiz veya yanlış bir şekilde yaptırılması.
  • Gaz kesici sistemi içerisinde yer alan gaz filtrelerinin normal süreçten daha uzun süreçli olarak değişiminin sağlanamaması.
  • Lpg sisteminde yer alan elektrik sisteminde oksitlenme ve gevşeme probleminin söz konusu olması gibi birçok faktörler beraberinde Lpg sisteminde tekleme probleminin meydana gelmesine zemin hazırlamaktadır.

Son Yazılarımız