Varex Egzoz Nedir? Varex Egzoz Nasıl Çalışır? Varex Egzozun Zararları Nelerdir?

Günümüz motorlu araç kullanıcıları modifiye ruhlarını canlı tutmak için yaptıkları en önemli hareket kuşkusuz ki bir Varex egzozlu araç kullanmaktır. Peki Nedir Bu Varex? Varex Egzoz Nedir? Varex Egzoz Nasıl Çalışır? Varex Egzozun Zararları Nelerdir?

Varex Egzoz Nedir?

Varex Egzoz Nedir? Varex tipi egzoz araçlarımızda motor içinden egzoz manifoldlarından ve en arkaya doğru uzanan bölümün mantık olarak değiştirlmiş haline verilen addır. Varex egzoz tipinde yapılan farklılıklar sonucu aracın motor sesinde hissedilebilecek bir farklılık yaratıyor. Modifiye denince akla ilk gelen çalışmalardan biri olan Varex egzoz sistemi birçok araç kullanıcısının aracında kullandığı bir sistemdir.

Varex Egzoz Nasıl Çalışır?

Varex Egzoz Nasıl Çalışır? Varex egzoz yaygınlaşmadan önce insanlar Varex egzoz etkisi yaratması için egzoz hattında birçok değişimler yaptı. Yapılan bu sistemin ve değişimin elle kontrol edilmesi hiçbir şekilde mümkün değil. Varex egzoz sisteminde ise aracınızda buluna bir kumadan sayesinde egzoz sisteminizi durumlara göre açıp kapatabilirsiniz. Kumandayla yönlendirilen Varex, elektronik bir sistem üzerinden susturucu kapaklarını açıp kapatıyor.

Varex Egzoz Nasıl Çalışır? Böylelikle gürültü istediğinizde tek düğmeyle açıp tekrar kapatabiliyorsunuz. Otomobillerdeki güç artışları da böylelikle isteğe bağlı olarak kontrol edilmiş oluyor. Varex’le atık gaz çıkış noktalarının daha rahat gittiğini düşünebiliriz. Yani motorla egzoz arasında daha akıcı bir pozisyon doğmuş oluyor.

Varex Egzozun Zararları Nelerdir?

Varex Egzozun Zararları Nelerdir? Otomobil parçaları için biliyoruz ki bozulan ve oynanan ve üstünde belli çalışmalar yapılan parçalar zaman için bozularak araçta bulunan diğer parçalara da sıçrar. Sonuçta her parça birbiri ile uzaktan da olsa akraba. Birinin kötü olması diğerini de etkiliyor gibi.
Varex egzozda aracın belli egzoz düzeni üstünde yapılan bir çalışma olduğu için zaman içinde yıpranıp motora zarar verecektir.


Varex Egzozun Zararları Nelerdir? Bizler normal egzoz yerine Varex tipi düşündüğümüzde, motordan alınacak güç miktarı fazla olacağı için yıpranma faktörü çıkıyor. Kısaca motor ömrümüzden çalıyoruz. Diğer zararına geçersek; araç muayenesine gittiğimizde araç üzerinde kaydı olmayan farklı bir uygulama olduğu için kusurlu olarak kayıtlara geçebilirler.


Son Yazılarımız