Fiyat ve Performans Değerlendirmesine Göre Alınabilecek En İyi 10 Araç Kamerası

Araç içi kameraları günümüz şartlarında elzem oldu. Siz ne kadar dikkatli olursanız olun her an hiç beklemediğiniz bir yerden önünüze bir araç çıkabilir ya da bir yaya fırlayabilir. Trafikte olduğunuz sürece her zaman riskle karşı karşıyasınız. E bunun parkı var, hırsızlığı var. Yani anlayacağınız araç içi kamera artık gerekli. Bizde bunu dikkate alarak bir piyasada fiyat aralığı makul düzeyde olan 10 araç için kamerayı inceledik.

İşte piyasada kayda değer, memnuniyeti kanıtlanmış ürünleri listeledik ve ucuzdan pahalıya doğru sıraladık.

1. Anytek A78 Full HD Araç Kamerası

Araç kameraları konusunda eski bir firmadır Anytek. Anytek A78 modeli ise geniş özelliklere sahip ve fiyatıyla giriş seviyesinde bir ürün. Çözünürlüğü 1080p ve diyafram açıklığı F1.8 olan bu kamera hem gündüz hem de gece net görüntü veriyor. 3.0 inç boyutlu dahili IPS ekranıyla net ve geniş bir görüntü yansıtan kamera kullanım kolaylığı sağlıyor. Döngüsel kayıt özelliği sayesinden hafıza sorunu yaşamıyorsunuz. Hafıza kartı dolduğunda en eski görüntünün üzerine kaydederek kesinti yaratmadan kayıta devam ediyor. İçerisinde 200mA kapasiteli lityum polimer pil bulunan Anytek A78, aracınızdaki çakmak girişinden güç alarak aktif kalıyor. Montaj parçaları, şarj kablosu ve veri aktarım kablosu gibi aksesuarlarıyla birlikte gönderiliyor.

Anytek A78 araç kamera sistemini satın almak istiyorsanız bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

2. Xiaomi 70Mai 1S Araç Kamerası

Xiaomi firmasını duymayan yoktur. Telefon modelleriyle tanıdık. Bu dev firma aslında telefon dışında sayısız ürünüyle Dünya devi bir marka. Araç kamera sistemlerinde de oldukça iddialı. Xiaomi’nin giriş seviyesindeki bir ürünü olan Xiaomi 70Mai 1S oldukça geniş özellikleri sahip. Fiyatı da özelliklerine göre gayet iyi. Xiaomi 70Mai 1S çözünürlüğü 1080p ve 30 FPS hızında. 130 dereceye kadar geniş görüş açısına sahip. Diyafram açıklığı F2.2 olması gündüz – gece ayrımı olmadan kaliteli görüntü almanıza olanak sağlıyor. G-Sensör fonksiyonu olan Xiaomi 70Mai 1S araç içi kamerasında, harekete başladığınız anda otomatik olarak kayıt başlıyor. Wi-Fi bağlantısı ile görüntüleri akıllı telefona veya bilgisayara aktarabiliyorsunuz. Döngüsel kayıt özelliği bu modelde de mevcut.

Xiaomi 70Mai 1S araç kamerasını satın almak istiyorsanız bu bağlantıyı kullanın.

3. Xiaomi Yi Car 1080P Akıllı Araç Kamerası

3. Xiaomi Yi Car 1080P Akıllı Araç Kamerası

Xiaomi firmasının bir başka ürünüde Xiaomi Yi Car 1080P. Fiyat/performans kıyaslamasına göre tüketiciyi memnun eden araç kamerası Yi A12 yonga seti sayesinde 1080p çözünürlükte ve 60 FPS hızında kayıt yapabiliyor. Yüksek kare hızındaki kayıt olası kaza anında herşeyin tüm detayına kadar görünmesin anlamına geliyor. Diyafram açıklığı F1.8. Bu sayede geceleyin net görüntü alabilirsiniz. G sensör özelliği sayesinde hareket etmenizle kayda başlaması büyük kolaylık. 130 derece geniş çekim açısında kayıt yapan kameranın Wi-Fi bağlantısı ve 1.7 inç LCD ekranı bulunuyor.

Xiaomi Yi Car 1080P akıllı araç kamerasını satın almak istiyorsanız bu bağlantıyı ziyaret edin.

4. Xiaomi DDPAI Mini One 32 GB Hafızalı Araç Kamerası

4. Xiaomi DDPAI Mini One 32 GB Hafızalı Araç Kamerası

Xiaomi DDPAI Mini One 32 GB Hafızalı Araç Kamerası son derece pratik bir araç kamera sistemi. Fiyat / performans değerlendirmesi son derece iyi. Tasarımı ve kullanışlı yapısı sayesinde ön cama rahatlıkla monte edebilirsiniz. 3.5 metre kablo ve çakmak giriş ile gönderilen bu üründe en büyük avantaj ise 32GB dahili hafızaya sahip olması. Ekstra hafıza kartı kullanmanıza gerek kalmıyor. Döngüsel kayıt özelliği ile kesintisiz kayıt yapabiliyorsunuz. Xiaomi DDPAI Mini One 32 GB Hafızalı Araç Kamerası 1080p çözünürlük ve 30FPS görüntü hızı, 140 derece geniş görüş açısı ve F1.8 diyafram açıklığı sayesinde gündüz ve gece net görüntü veriyor. Bu kamera sisteminde Sony IMX307 görüntü sensörü kullanılıyor.

Xiaomi DDPAI Mini One 32 GB hafızalı araç kamerasını satın almak istiyorsanız bu bağlantıyı ziyaret edin.

5. Xiaomi 70Mai Pro Akıllı Araç Kamerası

4. Xiaomi 70Mai Pro Akıllı Araç Kamerası

Yine bir Xiaomi ürünüyle devam ediyoruz. Bu kez karşınızda daha gelişmiş bir akıllı araç kamerası olan Xiaomi 70Mai Pro var. Bu kamera 1944P yüksek çözünürlüğü, 24 saat koruma fonksiyonu ve ADAS (Adaptif Sürüş Desteği) gibi özellikleriyle öne çıkıyor. Xiaomi 70Mai Pro araç park halindeyken de güvenlik kamerası olarak kullanılabilen nadir kameralardan biri. Cihazın kamera çözünürlüğü 1944p. 1080p modellere göre daha detaylı video kaydı yapabiliyor. Adaptif Sürüş Desteği ise şeridinizden çıkmaya başladığınızda ya da takip mesafenizi tehlikeli şekilde azalttığınızda sizi uyarıyor. Sony IMX335 sensörü, 140 derece geniş görüş açısı ve 500mAh kapasiteli pili bu kamera sisteminin diğer öne çıkan özellikleri arasında.

Xiaomi 70Mai Pro akıllı araç kamerasını satın almak istiyorsanız bu bağlantıya göz atabilirsiniz.

6. Anytek A3 Gece Görüşlü Araç Kamerası

Anytek firmasının gelişmiş bir modeli olan Anytek A3 geniş görüş açısına sahip. 170 derecelik görüş açısına sahip olması sayesinde 3 şerit genişliğinde kayıt yapabilirsiniz. Gece görüş özelliği sayesinde gece sürüşlerinden net ve kaliteli görüntü elde edebilirsiniz. Hareket algılayıcı özelliğine sahip olan Anytek A3, park halinde kaza yaşanması durumunda otomatik olarak kayda başlıyor. Çözünürlüğü 1080p ve 32 GB ve üzeri hafıza kartı destekliyor. Ek olarak alınacak GPS modülüne mevcut.

Anytek gece görüşlü araç kamerasını satın almak istiyorsanız bu bağlantıyı ziyaret edin.

7. Anytek G100 GPS’li araç kamerası

6. Anytek G100 GPS'li araç kamerası

Gelişmiş bir araç kamerası satın almak isteyenlerin tercih ettiği Anytek G100 araç kamera sistemi, hem sürüş hem de park esnasında tüm güvenlik ihtiyaçlarına cevap verebilecek kadar detaylı özelliklere sahip. AR0238 sensöre ve NTK96658 yonga setine sahip olan bu kamera sistemi 160 derece geniş görüş açısıyla 1080p 30 FPS video kaydedebiliyor. F1.8 diyafram açıklığı sayesinde gece veya gündüz ayırt etmeksizin kaliteli videolar çekiyor. Acil durumlar için 450mA kapasiteli dahili pile sahip olan bu kamera sistemi çakmak girişinden güç alıyor. 64 ya da 128 GB harici bellek desteği sunan Anytek G100 döngüsel kayıt özelliğine sahip ve 7/24 kayıt yapabiliyor. Cihazın kaydettiği videoları ve fotoğrafları ister bilgisayarınıza kaydedip isterseniz akıllı telefonunuz üzerinden izleyebiliyorsunuz. Dahili Wi-Fi özelliğiyle akıllı telefonunuza bağlayabileceğiniz bu kamera sistemi yine dahili yapıdaki GPS modülüyle görüntü kayıtlarının hangi lokasyonda çekildiğini gösterebiliyor.

Anytek G100 GPS’li araç kamerasını satın almayı düşünüyorsanız bu bağlantıya tıklayın.

8. Xiaomi Yi Ultra Dashcam 2.7K Akıllı Araç Kamerası

8. Xiaomi Yi Ultra Dashcam 2.7K Akıllı Araç Kamerası

Piyasadaki en yüksek çözünürlüklü araç kameralarındna biri karşınızda. Xiaomi Yi Ultra Dashcam tam 2.7k çözünürlükte akıcı videolar kaydedebiliyor. Gelişmiş dahili işlemcisiyle hem gündüz hem de gece ışığında çok net görüntüler çeken bu kamera hiçbir ayrıntıyı atlamadan yakalayabiliyor. Bu sayede sadece oluşabilecek kazaların yaşanma halini değil, sokak isimlerini, araç plakalarını hatta trafik tabelalarını detaylı olarak görüntüleyebiliyorsunuz. H.264 kodlama teknolojisi sayesinde yüksek kaliteli videoları sıkıştırarak kaydeden Xiaomi Yi Ultra Dashcam 2.7K hafıza kartını verimli kullanmanıza yardımcı oluyor. 16 GB’tan 128 GB’a kadar microSD Class 10 ve üzeri hafıza kartlarını destekleyen bu araç kamerası 2.7 inç TFT LCD ekranla birlikte geliyor. Dahili Wi-Fi teknolojisiyle kameranın kaydettiği videolar ve fotoğraflar akıllı telefonlar üzerinden görüntülenebiliyor. Sonuç olarak bu kamera sistemi yüksek çözünürlüklü videolar kaydetmeyi isteyenler için ideal yapıda.

Xiaomi Yi Ultra Dashcam 2.7K akıllı araç içi kamerası satın almak istiyorsanız bu bağlantıyı ziyaret edin.

9. Anytek T900+ Çift Kameralı Dikiz Aynalı Araç İçi Kamerası

Başlıktan ve fotoğraftan da anlaşılabileceği üzere sıra dışı bir araç kamerası sistemi listemizin dokuzuncu sırasında. Anytek T900+ hem dikiz aynası olarak kullanılabiliyor, hem geniş görüş açısıyla ön camın neredeyse tamamını görüyor, hem de aracınızın arka tarafa takılan ikinci kamerasıyla 1080p kalitesinde geri görüş kamerası olarak kullanılabiliyor. Hem estetik görünen hem de gelişmiş fonksiyonlara sahip olan Anytek T900+ sadece bir araç kamera sistemi ya da güvenlik kamerası olmakla kalmıyor, aynı zamanda park monitörü ve yol yardım asistanı olarak da işinize yarıyor. 9,66 inç boyutlu dokunmatik ekranıyla kolay kullanım özelliği sunan bu kamera sistemi, ADAS teknolojisi sayesinde takip mesafesini kontrol edip şerit takibi yapabiliyor. Çok amaçlı ve estetik görünüme sahip bir araç kamera sistemi satın almayı düşünüyorsanız Anytek T900+ aradığınız seçenek olabilir.

Anytek T900+ çift kameralı dikiz aynalı araç kamerasını satın almak istiyorsanız bu bağlantıya tıklayın.

10. Viofo A129 Duo Çift Kameralı GPS Modüllü Kamera Sistemi

10. Viofo A129 Duo Çift Kameralı GPS Modüllü Araç Kamera Sistemi

Listemizin son sırasında tam teşekküllü bir araç kamera sistemi bulunuyor. Viofo A129 Duo adlı set hem çift kameraya sahip olması, hem GPS ve Wi-Fi modülleri hem de gelişmiş teknolojik özellikleriyle öne çıkıyor. Ön ve arka kameralardan çift kanallı Full HD kayıt yapabilen bu kamera sistemi gece ya da gündüz fark etmeksizin 1080p video çekebiliyor. Sony Exmor Starvis görüntü sensörü sayesinde 140 derece geniş görüş açısıyla yüksek kaliteli videolar kaydeden kamera sisteminin zengin bir kutu içeriği mevcut. Sistemi kurmak için gereken tüm kablolar, arka kamera ve GPS modülü cihazın kutusundan çıkıyor. 2,4 GHz ve 5 GHz çift bant Wi-Fi bağlantısına sahip olan Viofo A129 hızlı veri akışı imkanı sunuyor.  Opsiyonel olarak Bluetooth kumandayla da kullanılabilen bu kamera sistemi her açıdan konforlu ve teknolojik bir kullanım deneyimi vaat ediyor.

Viofo A129 Duo çift kameralı GPS modüllü araç kamera sistemini bu bağlantıdan satın alabilirsiniz.