Milyonlarca Araç Sahibini İlgilendiren Önemli Değişiklik! Türkiye’de Bir İlk, Aylık Kasko Uygulaması Başladı

Milyonlarca Araç Sahibini İlgilendiren Önemli Değişiklik! Türkiye’de Bir İlk, Aylık Kasko Uygulaması Başladı

Tüm dünyayı etkiyen ve pandemi ilan edilen korona virüs salgını nedeniyle, tüm hayatımız değişirken ekonomik durumumuz da olumsuz etkilenmektedir. Olumsuz etkilenen ekonomi sebebiyle firmalarda yeni çözüm arayışına girmektedir. Yeni çözüm üreten firmalar arasında bir gelişmede kasko sektöründe yaşandı. Türkiye’de ilk kez yapılacak olan uygulamada araç sahipleri araçlarına aylık kasko yapabilecek. Korona virüs salgını nedeniyle araçlarını daha az kullanan ya da ekonomik durumları olumsuz etkilendiğinden yıllık kasko yapamayan araç sahiplerine aylık kasko seçeneği getirildi. Aylık kasko; aracın modeline bağlı olarak aylık 30 TL ile 100 TL arasında değişen primlerle herhangi bir servis kısıtlaması olamadan, kredi kartına bloke koymadan, istediği zaman iptal ederek, çalınma, çarpışma ve yanma gibi hasarlara karşı tam güvence sağlıyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan  İstanbul Sigorta Acenteleri Derneği (İSAD) Onursal Başkanı Turusan Bağcı, “Sigortalılarımız yıl içerisinde istediği zaman aylık poliçe yaptırmaktan vazgeçebilir, poliçesini belli bir süre durdurabilir veya geniş teminatlı kasko poliçesine geçiş yapabilir. Ayrıca bu ürünümüzde herhangi bir servis kısıtlaması da yok.” dedi.

Kimler Faydalanabilir?

Mevcut Kaskosu olup yenileme vadesi içinde olan veya vade boşluğu 15 güne kadar olan bireysel sigortalılar ürünü satın alabilir.

Neleri Kapsamaktadır?

Aylık kasko teminatları çift taraflı çarpışma, çalınma ve yanma risklerine karşı güvence sağlamaktadır. Ayrıca isteğe bağlı olarak ihtiyari mali mesuliyet teminatının yanı sıra, asistans hizmetleri de ürün kapsamında sunulabilmektedir.

Süresi Ne kadar?

Sigortalılar yıl içerisinde istediği zaman aylık poliçe yaptırmaktan vazgeçebilir, poliçesini belli bir süre durdurabilir veya geniş teminatlı kasko poliçesine geçiş yapabilir.

Nasıl yenilenir?

Siz iptal ettirmediğiniz ve belirli kriterleri sağladığınız sürece aylık olarak sözleşmenizdeki tutarı kredi kartınızın onay vermesi halinde her ay otomatik yenilenir.