Avm Otoparklarında Sosyal Mesafe Düzeni

Agoda WW

Koronavirüs etkisi azalmaya başlayıp, günlük hayatın kontrollü olarak başlamasıyla beraber bazı Avm’lerde yeniden açıldı.

Tabi tüm süreç sosyal mesafe ve dezenfekte tedbirleriyle birlikte yürütülürken, Avmlerde de çeşitlil tedbirler alınmaya devam ediyor. İçeri girişte ateş ölçümü ve maske takma gibi bazı önlemlerle beraber insanların bir arada olmamasına özen gösteriliyor.

Şüphesiz ki koronavirüsün salgınında sosyal mesafe büyük önem arz ediyor. Mağaza içlerinde ve ortak alanlarda sosyal mesafeye dikkat edilmesi yönünde sürekli yapılan anonslara ek olarak Avm otoparklarında da bazı önlemler alınmış durumda.

Aracından inenlerin birbirine yakın olmaması veya yandaki araca el temasını önlemek amacıyla otoparklarda 1 dolu 1 boş uygulamasına geçilmiş. Buna göre her iki araç arasına önden, arkadan ve yanlatdan bir araçlık boşluk bırakılacak şekilde duba yerleşimi yapılarak araçlar arası sosyal mesafe sağlanmış. Böylelikle Avm misafirlerinin birbirlerinin araçlarına teması ve aynı anda araçlarının başında olabilme ihtimali göz önünde bulundurulup bulaş riskinin en aza indirilmesi sağlanmış.


SON YAZILARIMIZ