Eğer Doğruysa Sektör Çok Karışır! Xiaomi Otomobil Mi Üretecek?

Kimine göre şaka, kimine göre gerçek. Bize göre de galiba Xiaomi Otomobil Üretecek! Çinli teknoloji devi Xiaomi uzun yıllardır otomobil üretecek iddialarına yarın yanıt verecek ancak resmi Weibo hesabı üzerinden yaptıkları paylaşım işin ciddiyetini ortaya koyuyor.

Çinli teknoloji devi Xiaomi’nin ürünlerini her alanda görmek mümkün. Marka uzun yıllardır otomobil üretecekleri yönünde çıkan iddialara yarın cevap vermeye hazırlanıyor. Ancak resmi Weibo hesabından öyle bir paylaşım yapıldı ki sektörde herkes heyecanlandı.

Xiaomi’nin resmi Weibo hesabından yapılan ve kısa sürede silinen paylaşımda şirketin yeni bir ürününe yer verildi ve bu ürün, görselde de görülebildiği üzere bir SUV otomobil.

İşte o paylaşım;

xiaomi

Görüntülerden yola çıkacak olursak Xiaomi, otomobil sektörüne bir SUV’la giriş yapmaya hazırlanıyor. Görüntüdeki çizgilere baktığımızda Mercedes G sınıfını andırdığını söyleyebiliriz.

Bazı kesimlerce şaka olarak adlandırılsada, yapılan paylaşımda yer alan ve Otomobil yapmak mı? Biz ciddiyiz!” şeklinde bir ifadeye yer verilmesi firmanın ciddiyetini ortaya koyuyor.

İşin gerçeğini çok kısa bir süre sonra öğreneceğiz. Sizce Xiaomi otomobil üretmeli mi?