Kia Imagine Concept Kokpit Tasarım Sınırlarını Zorluyor

Kia Imagine Concept Kokpit Tasarım Sınırlarını Zorluyor

Kia, gelecek yıl yeni ve amiral gemisi olacak bir model ile elektrikli araç portföyünü genişletmeyi hedefliyor. Kia Imagine Concept bunun startı olacak.

Kia geçen sene Cenevre Otomobil Fuarında Kia Imagine Concept modeli tanıtmıştı. 2021 yılında piyasaya sürülmesi beklenen Kia Imagine Concept’in teknik detaylarıda belli olmaya başladı.

Bugüne kadar piyasaya sürdüğü modellerden tamamen farklı olan tasarım çizgileriyle sıra dışı bir araç olacak.

Kia Imagine Concept tasarımı ve performansı ile çok farklı bir boyut açıyor. Performans açısından muazzam değerlere sahip. 0’dan 100 km’ye 3 saniyeden daha kısa bir sürede ulaşıyor. 20 dakikalık yüksek şarj süresiye rakiplerinden de ayrılıyor. Tek şarj ile menzil mesafesi ise 485 km.

Uzatılmış arka kısım, eğimli tavan çizgisi ve benimsediği kaplan burnu ön kısmın Imagine Concept’e özel yorumuyla birlikte bu modelde görüyoruz. Sportif görünümü ve farklı tekerlekleri ile rakiplerinden ayırt edilecek.

Ön tasarım görüntülerinde ve Cenevre Fuarında tanıtılan prototipte kokpit bölümünden 20 den fazla yüksek çözünürlüklü ekran vardı.

Seri üretime geçildiğinde bu ekranların kalıp kalmayacağı veya sayılarının azalıp azalmayacağı merak konusu.

Yüksek hassasiyetli temassız kontrole sahip olması beklenen bu panelde ekranlar arası geçiş ekrana dokunmadan hafif bir el hareketiyle yapılacak.

2021’de piyasada olması beklenen modelin yakın bir zamanda test aşamasına girmesi bekleniyor. Casus fotoğrafçılar tarafından test aşamasında yakalanacağına eminiz.


SON YAZILARIMIZ