Koronavirüs Tatil Alışkanlıklarını Değiştirecek: Tatilcilerin Yeni Gözdesi Karavanlar

Tatilcilerin Yeni Gözdesi Karavanlar

Koronavirüs salgını sonrasında birçok eski alışkanlığımızdan vazgeçip yeni bir düzene ayak uydurmak zorunda kaldık. Bunlardan biri de tatil. Son günlerde sıklıkla aranan Karavanlar, tatil alışkanlıklarının değişeceğini gösteriyor.

Salgın sonrası başta sosyal mesafe olmak üzere birçok yeni kelime girdi hayatımıza. Salgından korunmak için en önemli tedbirler maske ve sosyal mesafe. Hal böyle olunca eskisi gibi otellere doluşup, herşey dahil konseptte kalabalık yemek sıraları, hınca hınç dolu havuzlar ve sosyal aktiviteler cazibesini kaybetmeye başladı. Bunun yerine alternatif kalabalıktan uzan ve korunaklı tatil alanları araştırılmaya başlandı.

Tatilcilerin Yeni Gözdesi Karavanlar

Kalabalıktan uzak, otel konforunda, yemeğin hijyeninden emin olduğunuz, sıkış tıkış olmayan ve en önemlisi istediğiniz yerde denize girebilme şansı tanıyan Karavan tatilciliği son günlerin en revaçta arayışı.

Başta belirtelim; Ülkemizde çok sayıda Karavanla tatil yapıp, kamp atabileceğiniz ve koyları gezip canınızın istediği yerde konaklayıp denize girebileceğiniz çok fazla sayıda nokta var. Bunlardan bazılarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Karavan tatilciliği artıları olduğu kadar zorluğuda olan bir kültürdür. O yüzden iyi araştırılmalıdır. Atlayıp Karavana hiçbir konaklama endişesi yaşamadan gönlünüzce yol gidip canınızın istediği yerde kenara çekip kafa dinlemek muazzam bir tattır. Bence Karavan Tatili ölmeden önce yapılması gereken 10 şey listesine alınmalıdır.

Gözünüzü kapatıp haritadan bir yer seçin ve direksiyonun başına geçin. Hepsi bu. Yatağınız, Restoranını, Romantik ortamınız kısacası her şeyiniz sizinle beraber dilediğiniz noktaya geliyor. Bundan daha özgür birşey olamaz.

Üstelik bu salgın günlerinde sosyal mesafe endişeniz ve maske endişesi yaşamadan gönül rahatlığıyla tatil yapabileceğiniz en iyi seçenek.

Karavan Güvenli Mi?

İçinizde bu soruyu aklınızdan geçiren muhakkak vardır. Bunun cevabı aslında basit. Karavanla park ettiğiniz alan güvenli ise Karavanda güvenlidir. Yerleşim alanına yakın olması, kamp alanı, karavan park alanı gibi noktalarda hiçbir sorun yaşamazsınız. Ülkemizde çok sayıda kamp alanı veya park alanı bulunmaktadır. Akdeniz ve Ege kıyıları bu konuda cennet diyebiliriz.

Karavan Konforlu Mu?

Karavanlar gelişen teknoloji ve tasarım çokluğu sayesinde son derece konforlu alanlardır. Şüphesiz ki evden veya otel odasından küçük olacak, ancak kusursuz tasarıma sahip bir Karavan en iyi otel odasını aratmayacaktır.

İhtiyacınız olan tüm araç ve gereçlerin Karavanda olduğuna eminseniz gerisini düşünmeyin. Maske ile restoran sırasında beklerken bir yandan da sosyal mesafeyi hesap etmeye çalışmaktan veya bir yandan masanızın, sandalyenizin veya temas ettiğiniz alanların hijyenik olup olmadığını düşünürken diğer yandan çantanızda dezenfektanı arıyor olmaktan ne kadar zor olabilir ki? Sonuçta önemli olan sağlık ve salgından korunmak.

Karavan tatili pratiktir. Bugünlerde en çok ihtiyacımız olan şeyde budur. Pratik olmak ve hızlı çözümler üretmek. Bunun yoluda bağlayıcı unsurlarınızın az olmasından geçer. Eğer sizi tutan bağlayan az etken varsa her konuda pratik çözüm bulabilirsiniz. Pratik çözümler hayatınızın bir parçası ise o zaman doğru tercihe doğru gidiyorsunuz. Karavan tam sizlik.

Karavanda Yaşamak Zor MU?

Yok canım ne zoru yaa demeyi çok isterdik ancak ne yazık ki zorlukları var. Ama bu zorluklar, otelde virüsten korunmak için türlü tedbirlere boğulmaktan veya her an virüs bulaştımı endişesiyle dezenfektanla bütünleşik yaşamaktan daha zor değil.

Karavanda yaşayabileceğiniz sorunların bazılarını aşağıda listeliyoruz;

  • Karavanda elektrik sorununuz olacak. Eğer bir Karavan parkında yada kamp alanında değilseniz Karavanda elektriksiz kalırsınız. Ama Karavan park alanında iseniz sorun yok, elektrik çekebilirsiniz.
  • Su ihtiyacınız sürekli olacak. Bulaşık, temizlik veya duş için su ihtiyacınız olacak. Ama az önce belirttiğimiz gibi bir kamp veya karavan alanındaysanız su sıkıntısı yaşamazsınız.
  • Yemek pişirme kaçınılmaz. Evde de pişiriyoruz ne olacak ki diyenleri duyuyorum. O zaman bu sorun olmaktan çıkıyor 🙂

Bu listelediklerimiz dışında bir zorluk çekmezsiniz. 5-10 yıl önce bunu konuşuyor olsaydık daha farklı olabilirdi. Ancak günümüzde hem kamp ve Karavan alanlarının fazlalığı, hemde kalite yakalanması için yapılan çalışmalar kamp ve Karavan alanlarında her türlü ihtiyacınızı karşılamanıza imkan tanıyor.

Kamp ve Karavan alanları çok büyük alanlar üzerinde kurulduğu için sosyal mesafe sorunu otomatik olarak ortadan kalkıyor. Eğer sizde bu sene muhakkak tatil yapmalıyım diyorsanız bir Karavan kiralamanızı ve Karavan tatilini değerlendirmenizi tavsiye ederiz.

İşte Birbirinden Konforlu Karavan Modelleri


SON YAZILARIMIZ