Ocak – Temmuz Dönemi Araç Satış Rakamları Açıklandı

Ocak – Temmuz dönemine ait araç satış rakamları açıklandı. Peki Hangi marka kaç adet satış yaptı? En çok satılan otomobil markası hangisi oldu? İşte Ocak – Temmuz dönemine ait araç satış rakamları.

Otomotiv Distribütörleri Derneği ODD tarafından açıklanan Ocak – Temmuz dönemi otomobil satış rakamları açıklandı. Açıklanan rakamlara göre Fiat liderliği elinde tutuyor. İşte tablonun detayları.

MARKAYERLİİTHALTOPLAM
FIAT53.6342.87356.507
RENAULT42.8446.06048.904
FORD26.3289.72036.048
VOLKSWAGEN030.49630.496
PEUGEOT020.81720.817
OPEL017.10517.105
DACIA016.00616.006
TOYOTA13.5261.71115.237
HYUNDAI3.0809.49212.572
CITROEN012.47412.474
HONDA9.2811.20610.487
SKODA010.24810.248
MERCEDES-BENZ09.8319.831
AUDI09.4109.410
KIA06.1406.140
SEAT06.0486.048
BMW05.0925.092
VOLVO03.4843.484
NISSAN03.4383.438
MITSUBISHI02.9942.994
JEEP02.2412.241
SUZUKI01.4441.444
LAND ROVER0983983
IVECO0685685
MINI0502502
SSANGYONG0415415
SUBARU0395395
ISUZU30048348
DS0318318
KARSAN2270227
PORSCHE0163163
JAGUAR0106106
MAZDA08181
LEXUS07979
SMART04747
ALFA ROMEO03838
MASERATI01818
FERRARI01313
LAMBORGHINI01111
BENTLEY099
ASTON MARTIN088
INFINITI000
TOPLAM:149.220192.249341.469

Son Yazılarımız