Özel Servis mi Yetkili Servis mi !!

Özel servis mi Yetkili servis mi? Bu konu günümüzde epey sorgulanıyor. Bu yazımızda bu konuya değinmek istedim.

Özel Servis mi Yetkili Servis mi !!

Bu konu günümüzde baya bi açık. Bu yüzden biraz kendi tecrübelerim biraz deneyimlerim birazda şahit olduğum olayları ve konuları anlatarak bu konuya biraz açıklık getirmeye çalışacağım.

Günümüz teknoloji devri olarak adlandırılsada bence daha çok tasarruf devri. İnsanların dikkatini artık daha ucuz ve masrafsız şeyler çekiyor. Bu başlık altında benim tercihim 0 araçlarda mecbur olarak yetkili servis oda mecbur olarak aslında ben 0 araç alma olayınada pek sıcak bakmıyorum. Bunun için az bi kitle olduğunu düşündüğüm 0 araç meraklılarının garanti kapsamında işlemlerine devam etmeleri.

Artık sıfır araç üreticileride işi uyandı araçlara garanti kapsamı diyerek sizi kendilerine muhtaç ediliyorlar.

Adı Garanti kapsamı !!

Aslında değişen hiçbişey yok yine şişirilmiş fiyatlar yine ödeme yapılırken asık suratlar. İnsanlar şu şansızlığa düşmüyorda değil, yetkili servise gidiyor pişman oluyor, özel servise gidiyor keşke yetkili servise gitseydim diyor 🙂

Tabi maddi durumunuz çok çok iyidir sürekli herşeyden kısma tasarruf etme gibi bi derdiniz yoktur, tabii o zaman götürün yetkili servise ama ben kendimde dahil tasarruf etmeden yapamıyorum malum günümüz şartları.

İşte gelelim tasarrufu çok seven ve benim gibi gereksiz para harcamaktan kaçan sürücülere.

Yetkili servis nedir ya ne gerek var mahallemizin o güzel ustaları ne güne duruyor samimi güvenilir ustanız aracınızı yaparken siz yanında çayınızı içersiniz yaz tatilinde ne yaptın maçlar ne olur kim şampiyon olur diyene kadar aracınız hazır. Hemde hangi parçaların değiştiğini aklınıza takılan şeyleri rahatlıkla sorabilirsiniz.

Yetkili servisin 1000 lira masraf çıkardığı yağ, hava, yakıt, polen, motor yağı değişimini, 600 e özel serviste hallettirebilirsiniz. Eğer daha da tasarruf etmek istiyorsanız parçaları e-ticaret parça sitelerinden daha ucuza alabilir, ustanıza sadece işçilik karışılığında taktırabilirsiniz. Böylece yarı yarıya kar sağlamış olursunuz.

Artık tasarrufun ve geçim derdimizin çok olduğu zamanlarda çok araştırma yapıyoruz 1 tl de olsa en ucuzunu almaya çalışıyoruz bu huyumuzu çok seviyorum. Boşa dememişler Türk ‘e imkansız de sonra otur izle diye 🙂

Haber Kategorisindeki Diğer Yazılarımıza Buradan Ulaşabilirsiniz.

Uygun fiyatlı yedek parçaları alabileceğiniz güvenilir birkaç site öneriyoruz;

www.aloparca.com

www.parcafilosu.com


SON YAZILAR

Yorumlar

POPÜLER YAZILAR