Son 10 Yılın En Az Güven Veren 15 Otomobil Modeli

Agoda WW

Araba aldığımızda arıza yapmamasını beklemek yada çok az arızalanmasını beklemek en doğal hakkımız. Öyle değil mi? İşte bir İngiliz otomobil karşılaştırma firması bir araştırma yapmış ve İngilterede son 10 yılın en az güven veren 15 otomobil modelini belirlemiş.

İngiltere’de yapılan bu araştırma, araçların arıza sıklığı ve tamir maliyetleri baz alınarak hesaplanmış.

İşte Son 10 Yılın En Az Güven Veren 15 Otomobil Modeli

15: Tesla Model S

En az güvenilir listesine 15.sıradan giren Tesla S, elektrik sisteminde ve süspansiyon sisteminde yaşanan sorunlardan dolayı sahiplerine yüksek onarım faturası çıkarıyor.

14: BMW M4

M4 Premium kompakt segmentinin en iyi otomobillerinden biri. Ancak fren sistemi arızası ve multimedya ekranında yaşanan sorunlarla listeye giriyor.

13: Mercedes-Benz GL

Mercedes GLS her ne kadar yeni model olsada, selefi Mercedes GL’nin elektrik aksamında yaşanan sorunlar ciddi fatura çıkartıyor.

12: Ford Galaxy

Son zamanlarda yerini SUV modellere bırakmaya başlasada geniş aile otomobili sevenlerin Ford Galaxy de şanzıman sorununa dikkat etmesi gerekiyor. Zira tamir masrafı hiç de ucuz değil.

11: BMW X5

BMW X5 ne yazık ki listede olan bir diğer model. X5’te yaşanan ve ağır masraf çıkartan belirgin sorun süspansiyon ve motor yaşanan arızalar.

10: Range Rover

Bir çoğumuzun hayal ettiği hatta telefon ekran fotoğrafı yaptığı Range Rover’ların süspansiyon ve motor arızaları ocak söndürür türden.

9: Mazda CX-5

Mazda CX-5 modelinde sık yaşanan motor problemleri kullanıcıların canını sıkmaya yetiyor. Tamir maliyetleri ise bel bükebiliyor.

8: Audi Q7

Audi Q7’de sorun yaşandığında can yakan arıza çıkaran modellerden biri. Elektrik sisteminde yaşanan sıkıntıların yanı sıra yakıt sızdırma sorunu yine gelen şikayetler arasında.

7: Jaguar XJ

Jaguar’ın amiral gemisi XJ, yakıt sistemi ve motor arızalarıyla faturası epey kabarık modellerden biri.

6: Range Rover Sport

Range Rover Sport’ta motor arızası ve süspansiyon sorunlarıyla tamiri yüksek maliyet isteyen modeller arasına girdi.

5: Chevrolet Captiva

2006’dan 2018’e kadar dünyanın dört bir yanındaki farklı fabrikalarda, Rusya’dan Güney Kore’ye ve Vietnam, Çin, Tayland ve Kazakistan’dan Mısır’a kadar uzanmış Chevrolet Captiva , bu listedeki en uygun fiyatlı model. Ancak, şanzıman sorunlarını çok yüksek maliyet çıkartıyor.

4: Porsche Cayenne

Üzerinde Porsche amblemi olan herhangi bir şeyin düşük bakım maliyetine sahip olmasını beklemek saçmalık olur. Ama önceki model Cayenne’lerde bu durum daha ağır. Ansızın arıza yapan motor ve karmaşık elektrik sistemi onarım maliyetlerini zirveye taşıyor.

3: BMW X6

BMW X6, X5’te olduğu gibi elektrik sistemi sorunları ve motor arızalarının yüksek bakım maliyetleri sebebiyle ilk 3 te.

2: Audi A7

Makam aracı yada yönetici aracı olarak gördüğümüz Audi A7, A7 Sportback modeline göre daha sorunlu. Sıklıkla yaşanan şanzıman sorununun maliyeti vergiden düşülmediği sürece makul karşılanamaz.

1: ???

Geldik listenin 1 numarasına. Bir numarada her köşesinde İngiliz ve Alman dokusunu gördüğümüz bir lüks model var. Bakalım doğru tahmin edebilecek misiniz? 1 numara size hangi model? Cevapları aşağıda yorumda bizimle paylaşabilirsiniz.


SON YAZILARIMIZ