TOGG Yerli Otomobil Satış Fiyatları Belli Oldu! Fiyatları Doğru Okumak Lazım!

Türkiye’nin yerli otomobili TOGG’un satış fiyatları belli oldu. Her ne kadar TOGG bu fiyatları onaylamasada ve biz böyle bir açıklama yapmadık desede, Fatih Altaylı’nın aktardığı bilgilere göre satış fiyatları yerli otomobil olmasına rağmen dolar kuru üzerinden fiyatlandırıldı. İşte TOGG Yerli Otomobil Satış Fiyatları!

TOGG Yerli Otomobil Satış Fiyatları!

Fatih Altaylı’nın aktardığı bilgilere göre yerli otomobilin satış fiyatları belli oldu. Belli oldu ama YERLİ OTOMOBİL fiyatı DOLAR kuru üzerinden belirtildi. Yerli Otomobile Dolar kuru üzerinden fiyat belirlemek bize göre çok saçma ancak gelin birlikte fiyatlara bir bakalım.

Başta belirtmek lazım TOGG bu fiyatları onaylamadı. Hatta biz açıklamadık dedi. Ancak Fatih Altaylı’nın bilgilendirmesine göre yerli otomobilin baz fiyatı 25 bin dolar yani 180 bin TL. Bir üst paketi ise 30 bin dolar ve en dolu paketi ise 35 bin dolar yani 250 bin lira. Peki neden dolar kuru üzerinden fiyat veriliyor? Fatih Altaylı bu bilgiye nereden ulaştı? Yıllarım gazetecisi vatandaşa yanlış bilgi mi verdi?

Yerli otomobile dolar kuru üzerinden fiyat belirtmek bence çok anlamsız. Zira, Türk Lirasına devletin resmi kurumlarıda güvenmiyorsa vay halimize.

Yerli otomobilin ilk piyasaya çıkacağı zamanı düşünürsek, bu artış hızıyla dolar her halde 15-20 lira olur. Henüz satış rakamları resmi kurumlarca teyit edilmedi ancak Fatih Altaylı’nın sağlam kaynaktan haber almadan yazmayacağını tahmin ediyoruz.


Son Yazılarımız