Volkswagen Passat Yeni Yüzüyle 2023’te Yollarda Olacak!

Alman marka Volkswagen’in en popüler modellerinden biri Passat. Golf’ten sonra en çok satılan model olan Passat, 2023 yılında yeni tasarımı ile yollarda olacak.

Yeni Volkswagen Passat

Autocar’ın iddialarına göre Volkswagen’in ilk hedefi, bazı pazarlarda hala farklı platformlarda satılan Passat’ı tek bir altyapıda birleştirmek olacak.

Tüm örnekleri MQB platformuna taşınacak aracın Avrupa’daki üretimi de “teknik olarak” Volkswagen tarafından yapılmayacak.

Volkswagen 2020 Passat

Şu anda Almanya’da bulunan Emden tesisinde üretilen Passat modelleri, yeni nesil ile birlikte Skoda’nın Superb’i de ürettiği Kvasiny fabrikasına taşınacak.

Volkswagen, SUV ve crossover rüzgarına karşı direnmek için modeli büyütmek için kolları sıvadı. Bu sebeple yeni Passat’ın çok daha uzun bir aks aralığı ile geleceği söyleniyor.

Aynı şekilde genişleyecek olan Passat’ın çok daha ferah bir kabine sahip olması sağlanacak.

Volkswagen 2020 Passat

Kendisinden beklendiği konforun üzerine çıkmayı amaçlayan sedan model, görsel ögelerinin bir kısmını da geçtiğimiz aylarda makyajlanan Arteon’dan alacak.

Elektrikli Passat Gelecek

Öte yandan aracın tasarımının tamamlandığını iddia eden kaynaklar, MQB platformu ile tamamen elektrikli bir Passat’ın ortaya çıkacağını da doğruladı.

Volkswagen’in 2023 yılı itibariyle yeni Passat’ı İngiltere’de satışa sunulacağı ve aynı yıl içinde Avrupa’ya da geleceği söyleniyor.

Kaynak: Haber7


Son Yazılarımız