Yeni BMW 5 Serisi Türkiye Yollarında! İşte Yeni BMW 5 Serisi Fiyatı

Alman marka BMW orta üst segment otomobili olan 5 serisini makyajlı halini birkaç ay önce görücüye çıkartmıştı. Geçen süre içerisinde yeni makyajlı 5 kasalar Türkiye’ye geldi. Fiyatı ise Passat’tan hallice. İşte Yeni BMW 5 Serisi Fiyatı ve detayları.

Yeni BMW 5 Serisi Fiyatı

Geçtiğimiz aylarda görücüye çıkan yeni BMW 5 serisi Türkiye’ye geldi ve fiyatıda belli oldu. Aslında fiyatı yüksek ancak artan otomobil fiyatlarından sonra neredeyse normal karşılayacağız. Hatta öyle ki neredeyse tam dolu Passat ile aynı fiyatta.

Yeni BMW 5 Serisi, BMW tutkunlarının vazgeçemediği modellerden biri. Özellikle donanımlarıyla tutku oluşturan bir model. Yeni BMW 5 Serisi, Special Edition paket yapısında Luxury Line ve M Sport olmak üzere iki farklı tasarım seçeneği ile yollara çıktı. Fiyatı ise 690.900 TL’den başlıyor.

Yeni BMW 5 Serisi, Türkiye’de 170 bg güç üreten 1.6 litrelik 520i benzinli, 252 bg güç üreten 2.0 litrelik 530i xDrive benzinli ve 190 bg güç üreten 2.0 litrelik 520d xDrive dizel motor seçenekleri ile otomobil severlerin beğenisine sunuldu.

Yeni BMW 5 Serisi Special Edition

Adaptif LED Farlar, Apple Carplay & Android Auto ve Alarm Sistemi Yeni BMW 5 Serisi’nde standart olarak sunulurken, Special Edition paketiyle de bir çok özellik yanı sıra geliyor. Genişletilmiş Special Edition paketinde Soft-Close Kapılar, BMW Live Cockpit Professional ve Kablosuz Şarj sistemi sunulurken, ek olarak Harman/Kardon Ses Sistemi de sunulmakta olan özellikler arasında yerini alıyor.

Yeni BMW 5 Serisi Mild Hybrid Versiyonu

2.0 litrelik Mild-Hybrid benzinli motoruyla Yeni BMW 530i xDrive, yenilikçi 48V Mild-Hybrid teknolojisi sayesinde sürücülere performans ve verimliliği bir arada sunuyor. Güçlü 48 V marş jeneratörü ve ek batarya sisteminden oluşan Mild-Hybrid teknolojisiyle otomobil, sürüş halindeyken fren yapıldığında marş jeneratörü otomobilin kinetik enerjisini elektriğe çeviriyor ve böylece elektrik enerjisi bataryada depolanabiliyor. Geri kazanılmış enerji sadece elektrik aksamına güç vermek için değil hemde otomobilin güç çıkışını artırmak için de kullanılabiliyor. 48V marş jeneratörü, hızlanma esnasında 11 beygire kadar ekstra güç sağlayarak otomobilin dinamik performansına katkıda bulunuyor. Mild- Hybrid sistemi, Yeni BMW 530i xDrive modelinde hem daha dinamik ve konforlu bir sürüş sunarken hem de daha verimli yakıt kullanımına imkan sağlıyor.

Kaynak: Sözcü


Son Yazılarımız