1938 Yılının Şaşırtıcı Derecede Fütüristik Konsept Otomobili Phantom Corsair!

Otomobil üreticileri çıkardıkları her yeni ve farklı modellerde tahmin ettikleri ilgi veya alakayı yakalayamıyor. Bunlardan birtanesi de Phantom Corsair! 1938 Yılının Şaşırtıcı Derecede Fütüristik Konsept Otomobili Phantom Corsair hayat hikayesi sizin için yazımızda.

Fütüristik Konsept Phantom Corsair


Tahmin edilenden çok hayal kırıklığına uğrayan bu fütüristik konsept hiçbir zaman seri üretim aşamasına gelemedi. 1938 Yılının Şaşırtıcı Derecede Fütüristik Konsept Otomobili Phantom Corsair talihsizlikleri sizin için yazımızda.
Phantom Corsair Heinz Ketçaplarının varisi Rust Heinz tarafından dizayn edildi ve 1938 de prototipi yapıldı. Fütüristik bir dizayna sahip olan bu araç o yılların devrim niteliğinde bir aracıydı.

Rust Heinz Kimdir?

Rust Heinz, 1938 Phantom Corsair’i tasarladı, bir otobüs üreticisi Bohman & Schwartz tarafından bir Cord 810 şasisi üzerine inşa edilen bir prototip otomobil, Lycoming 190bhp V8 motorunu içeriyordu, iki ton ağırlığında ve altı kişi için oturma kapasitesine sahipti.
Kaynak

Corsair’in gövdesi döneminin otomobillerine oranla oldukça genişti ve şasesi 1938 yılına göre üst seviyede gelişmişti. Kapı tutacakları ya da çamurlukları yoktu. Kapılar, göğüste ve kapı dışlarında yer alan düğme komutları ile açılıp kapanıyordu. Boyası kaygan ve pürüzsüz ve inanılmaz derecede moderndi.

Prototipin imalatı yaklaşık olarak 30 bin Amerikan dolarına mal olmuştu. Rust Heinz’ın varlıklı ailesi bu ücreti karşılamaktan yana olmayınca, Rust yine zengin bir akrabasından borç alarak işe girişti. Planlanan, arabaları prototip maliyetinin yarısına mâl ederek satışa sunmaktı ancak ne yazık ki Rust Heinz geçirdiği bir trafik kazasında henüz 25 yaşındayken- hayatını kaybedince prototipin seri üretimi söz konusu olamadı…

Otomotiv tarihinin bu inanılmaz parçası, halen Nevada’da yer alan Otomobil Müzesi’nde sergilenmektedir.


Son Yazılarımız