Avrupa Pazarına Göz Diken Geely Yeni D-SUV Modelini Tanıttı

Çin’li firma Geely bir süredir Avrupa pazarını radarına almıştı. Özellikle Pandemi ile birlikte Avrupa’da otomobil üretimlerinin durması Çinli firmayı yeniden iştahlandırdı. Özellikle Avrupa pazarını hedefleyerek ürettikleri yeni D-SUV aracı Hao Yue modelini tanıttı.

Hao Yue adlı model Geely’nin en büyük SUV modeli. 7 koltuk kapasite seçeneği var. Aracın uzunluğu 4835mm, genişliği 1900 mm, yüksekliği ise 1780 mm. Aks aralığı ise 2815 mm olan Hao Yue bu ölçüleriyle Geely’nin en büyük SUV modeli olma ünvanına sahip.

Arkada bulunan 2. ve 3. sıradaki koltuklar kapatıldığında çok büyük bir bagaj alanına sahip oluyor. Koltuklar katlandığında tamamen düz bir zemin ortaya çıkıyor ve toplam bagaj alanı 2360 litreye kadar çıkıyor.

Geely Hao Yue geniş iç hacme sahip. Özellikle 2. sıra koltukların ön koltukla arasındaki mesafe sınıfının ortalamasının üstünde. Geely Hao Yue tüm koltukları elektrikli olarak ayarlanabiliyor. 2.sıra koltuklar 8 yönlü olarak ayarlanabiliyor. Geely Hao Yue modelinin VIP konfigürasyonunda ise her koltuk birbirinden bağımsız şekilde kontrol edilebiliyor.

Çinli Geely, şimdiye kadarki en büyük SUV modelini tanıttı: Hao Yue

Geely Hao Yue ön konsolunda 12.3 inçlik iki ekran yer alıyor. Bunlardan biri gösterge paneli, diğeri ise multimedya ekranı.

Multimedya ekranı yapay zeka sistemine sahip ve birçok komutu sesli olarak algılayabiliyor. Buna ek olarak kabin hijyenide ön planda. CN95 filtreli hava temizleme sistemi Geely Hao Yue özellikleri arasında standart olarak yer alıyor.

Geely Hao Yue köşeli hatlara sahip. Bu onun daha hacimli görünmesini sağlıyor. Led farlar, dik yerleşimli ön panjurlar, dar yan camlar, dışa kabarık çamurluklar Geely Hao Yue’nun karakteristik özelliğini yansıtıyor.

Geely Hao Yue’nun arka tamponu kısa tutulmuş. Arka led stop lambaları yine dikkat çeken detaylar arasında.

Geely Hao Yue 1.8 litre turbo dört silindirli benzinli motora sahip. 184 beygir güç üreten bu motor 300 Nm tork üretiyor. Standart 7 ileri çift kavramalı yarı otomatik şanzımana sahip Geely Hao Yue’nin yakın zamanda 2.0 litre 250 beygir motor seçeneğini de tanıtması bekleniyor.