Bu Araba Türkiye’de Satışa Sunulduğunda Çok Satar: Toyota Corolla Cross

Daha önce Yaris Cross modelini tanıtan marka bu seferde Toyota Corolla Cross modelini tanıttı. SUV ve Crossover’lara dünyada artan ilgi markalarıda harekete geçirdi. Toyota 54 yıllık modeli Corolla’yı SUV’ladı.

Casus fotoğraflarını zaman zaman gördüğümüz Toyota Corolla Cross sonunda tüm detaylarıyla ortaya çıktı. Toyota Corolla Cross boyutlarına göre RAV4 ile C-HR arasında bir model.

Toyota Corolla Cross

2021 Toyota Corolla Cross

Toyota Corolla Cross, hem Corolla’dan vazgeçemeyenler hemde C-HR modelini küçük bulanlar için ideal bir araç. Toyota Corolla Cross; 4460 mm uzunluğa, 1825 mm genişliğe ve 1620 mm yüksekliğe sahip. Aks mesafesi ise 2640 mm.

2021 Toyota Corolla Cross

Toyota Corolla Cross 2 motor seçeneği ile görücüye çıktı. Bunlardan biri,, 141 beygir güç ve 175 Nm tork üreten 1.8 litrelik benzinli motor. Diğeri ise 100 beygir güç ve 142 Nm tork üreten, 600 volt’luk elektrikli motor ve 1.8 litrelik benzinli motora sahip olan hibrit seçenek.

2021 Toyota Corolla Cross

Toyota Corolla Cross benzinli model CVT şanzıman ve önden çekişli. Hibrit modelde ise e-CVT şanzımanı görüyoruz.

Toyota Corolla Cross tasarımınında RAV4 izlerini görmek mümkün. İç mekan ise yeni Toyota Corolla ile birebir aynı.

Toyota Corolla Cross Özellikleri

Toyota Corolla Cross’un bazı teknolojik özellikleri ise şöyle;

Acil Durum Fren Sistemi
Şeritte Tutma Yardımcısı
Kör Nokta Sistemi
Park Yardımcısı
Adaptif Cruise Kontrol
Arka Çapraz Trafik Uyarı Sistemi

Toyota Corolla Cross ilk etapta Tayland’da satılacak ve sonrasında diğer ülkelerede satışa sunulacak. Avrupa ülkeleri ve Türkiye’de satışa sunulmasını beklediğimi tarih 2022.


Son Yazılarımız