Kadınların Rahatlıkla Kullanacağı Ve En Çok Tercih Ettiği 10 Otomatik Araba Modeli!

Günümüz koşullarında artık trafikte kadınlar büyük bir söz sahibi oldular. Eskisiyle yenisiyle gerek otobüs gerek kamyon gerekse ufak hacimli motorlarda kadınların kullandıklarını görmek mümkün.
Hazır faizlerde düşmüşken (Araba fiyatlarıda bir o kadar yükseldi) hepimiz bir araba bulma alma telaşına girdik.
Bu yazımızda baş tacımız kadınların kullanabileceği rahat bir o da kullanımı kolay ve en çok tercih edilen 10 otomatik otomobili sizinle paylaşacağız.

1- Volkswagen Polo

Kadınların Rahatlıkla Kullanacağı Ve En Çok Tercih Ettiği 10 Otomatik Araba Modelinde ”Volkswagen ”markasının resmen kadınlar için çıkarttığı bir modelde diyebiliriz. Polo, ilk kez 1975 yılında üretildi. O yıllardan itibaren görünümü çokça kez değişti. Büyüyen bagaj hacmi, göz alıcı yeni iç dizaynı ile kadınların kolayca güvenilebilir ve kullanım bakımından tercih edilebilecek modellerin başında geliyor.

2-Mercedes B Serisi

Kadınların Rahatlıkla Kullanacağı Ve En Çok Tercih Ettiği 10 Otomatik Araba Modelinde Mercedes B Serisini saymamak olmazdı. Türkiye’de neredeyse Mercedes B serisini erkeklerden fazla kadınların kullandığını biliyoruz. Tercih sebeplerinin en önemli farkındalıkları, en başta Mercedes’in sürücüsüne çok güvenli bir sürüş sunması. Özellikle yeni kullanıcılara akıllı sistemleri ve neredeyse aracın her yerinde bulanan sensörler ile kaza yapma durumunu en aza indiriyor. Böylece sürücümüz trafikte oluşabilecek tehlikelerden korunmuş olunuyor.

3 – MINI Cooper

Kadınların Rahatlıkla Kullanacağı Ve En Çok Tercih Ettiği 10 Otomatik Araba Modeli arasında Mini Cooper’ı tabikide unutmadık. Yine en popüler otomobillerden biri olan MINI Cooper modelinde de kadın sürücülere rastlamak mümkün. Birçok renk seçeneği ve adından da anlayacağımız MiNİ olması kadınların bu araca ilgisini arttırıyor. Her sene yenilenen iç ve dış tasarımı yine ilgiyi üstüne çekiyor. MINI Cooper’ın Türkiye’deki satışının %53’ünü kadınlara yapması da çok çalışmasının bir sonucu gibi.

4 – Renault Captur

Kadınların Rahatlıkla Kullanacağı Ve En Çok Tercih Ettiği 10 Otomatik Araba Modelinde Renault bende buradayım diyor. Her zaman yakıt cimrisi olarak bilinen Renault Captur modeliyle kadınların gözdesi. Jeep modelinide yansıtan Captur kadınların rahatlıkla kullanacağı modeller arasında kendine yer buldu.

5 – Nissan Micra

Kadınların Rahatlıkla Kullanacağı Ve En Çok Tercih Ettiği 10 Otomatik Araba Modeli sıralamamız tabikide kadınlar ile özdeşleşmiş bir marka ile devam ediyor. Nissan Micra!

Neredeyse trafikte veya yolda gördüğümüz her 10 Nissan Micra’dan 7’si kadın sürücülerden oluşmuyor desek yalan söylemiş oluruz. Nissan Micra özellikle çok küçük olması, park etme konusunda sürücüsene olan büyük desteği, az yakması ve birçok renk seçeneği ile kadın sürücülerin taktirini kazanmış durumda.

6- Ford Fiesta

Kadınların Rahatlıkla Kullanacağı Ve En Çok Tercih Ettiği 10 Otomatik Araba Modeli arasında Ford Fiesta’da kendine yer buldu.
Zaman içinde birçok değişime uğrayan Ford Fiesta Geniş tasarımı ve şık dış tasarımıyla Ford markasının dikkat çeken modelleri arasında. Yeni Ford Fiesta’ya bakıldığında ise akıllı sürüş ve gelişmiş güvenlik teknolojileri ile öne çıkan özelliklerden. Acil Durum Yardımlı SYNC 3, Geri Görüş Kamerası, paralel ve dikey park edebilme özellikle Otomatik Park Sistemi gibi özellikleri ile kadın sürücülerin tercih ettiği modeller arasında.

7-Toyota Yaris

Kadınların Rahatlıkla Kullanacağı Ve En Çok Tercih Ettiği 10 Otomatik Araba Modeli arasında Toyota YARİS. Kadın sürücülerin en çok tercih ettiği modeller arasında Yaris. Derdi tasası arızası ve çok problem yaratmayan Yaris kadın sürücülerin gönlünde taht kurmuş durumda.

Stressiz ve rahat bir sürüş deneyimi yaşamak isteyenlerin sıkça tercih ettiği bir araba olan Toyota Yaris, çift renk seçenekleri ve dinamik görünüşü ile yolculuğa stil katıyor. Farklılaşma noktası ile hibrit teknolojisiyle oldukça sessiz bir sürüş yaşatması ile kadın sürücülerin en çok tercih ettiği araç modelleri arasında.

8-Peugeot 3008

Kadınların Rahatlıkla Kullanacağı Ve En Çok Tercih Ettiği 10 Otomatik Araba Modeli arasında Peugeot 3008’de kendine yer buldu.
1.5 Dizel Otomatik, 8 ileri şanzımanlı bir motora sahip olan 3008 dizel olması sebebiyle ekonomik bir yakıt tüketimi sunuyor. Fabrika verilerine göre şehir içi + şehir dışı ortalama 4.0 L yakıyor. Yerden yüksek oluşu ile ayna ve görüş hakimiyeti ile tam kadın sürücülerimize uygun bir araç. Güçlü motoru ve yüksekliği sayesinde 3008’i gönül rahatlığı ile arazide kullanımlarınızada uygundur.

9-Citroen C1 Airspace

Kadınların Rahatlıkla Kullanacağı Ve En Çok Tercih Ettiği 10 Otomatik Araba Modeli arasında Citroen C1 listemizde olması gereken araçlardan birisi. Küçük görünümlü C1 3 silindirli motoru ile şehir içi 4.2 şehir dışı 3.8 lt yakıt tüketimi ile tam bir yakıt cimrisi. Son hızlanması max 157 km çok hızlı bir araç olmadığından dolayı kadın sürücülerimiz için bir tehlike arz etmez. Farklı renk seçenekleri ve kullanım rahatlığı ile kadın sürücülerimiz için tercih edilen otomobiller arasında.

10-Fiat 500 

Kadınların Rahatlıkla Kullanacağı Ve En Çok Tercih Ettiği 10 Otomatik Araba Modelinde Honda jazz mı Fiat 500 mü dedim Fiat 500 biraz daha öne geçti. Listemizdeki diğer araçlara göre daha küçük bir boyuta sahip olan Fiat 500 park etme sorunlarını ortadan kaldırıyor. Şık görüntü ve iç dizaynı ile oldukça tatlı bir görünüme sahip gerçekten çok tasarımsal. İtalyan Fiat markası net bir şekilde bayanlara özel ürettiği Fiat 500 ve Fiat 500c modelleri ile kendisi bayanlara hayran bıraktırıyor. Özellikle üstü açılan 500c modeli çoğu bayanın gözdesi.


Son Yazılarımız