Makam Sahiplerine Müjdeli Haber! Audi A8 L Security Zırhlı Versiyonu Tanıtıldı

Audi A8 L Security

Makam sahibi büyüklerimizin özel bir ilgisi var Audi A8 L’ye. Ee şimdi bunun zırhlı versiyonu Security’de çıkmış. Yine özel bir ilgi olacağı kesin. Bakalım ilk kim sipariş verecek. Biz siparişleri bekleye duralım ama önce Audi A8 L Security modelini yakından tanıyalım…

En başta bir rica ile başlamak istiyoruz. Eğer bir Devlet büyüğümüz bu yazıyı okursa kendisinden ricamız lütfen bu aracı almayın. Çünkü inanılmaz derecede pahalı.

Audi A8 L Security

Şimdi gelelim Audi A8 L Security’nin Özelliklerine.

Tepe lambasını görmezden gelirsek bildiğiniz Audi A8 L den bir farkı görünmüyor. Ama hiçbir şey göründüğü gibi değil. Öyle zırhla donatılmış ki sınır ötesinde operasyonlarda rahatlıkla kullanabiliriz. Öyle ki 10. Sınıf dayanıma sahip bir zırh kaplamasından bahsediyoruz.

Eklenen zırh ve güvenlik donanımları ile yaklaşık 4 ton olan Audi A8 L Security modelini 571 beygirlik bir motor çekiyor. Yakıt tankından, kaput altına, gövde altından, çamurluk altına kadar birçok noktada yangın söndürme sistemi var. Her türlü tehlike anında kullanılmak üzere telsiz iletişimini sağlayan zırhlı elektronik kutusu ve yedek bataryalar var.

Tam olarak 3.874 kg olan Audi A8 L Security’i taşıyan 571 beygir güç üreten çift turbolu bir V8 motor var. 800 Nm tork üreten bu canavar 100 km hıza 6.3 saniye gibi yüküne göre iddialı bir sürede ulaşıyor. Azami hız ağırlığı dikkate alınarak 210 km ile sınırlandırılmış.

Tabi böylesi bir kaleyi oluşturmak kolay iş değil. 400 saatlik bir çalışma istiyor ve bu işlemler çok özel tesislerde yapılıyor. İşlemler sonrasında, atış, el bombası ve patlayıcı testlerine sokuluyor. Audi A8 L Security’nin lastikleride run-flat özel bir sisteme sahip. Tahribat gördüğünde 80 km hızla 80 km daha yola devam edebiliyor.

Tehlike anında kapılar kendini kitliyor ve dışardan açılması imkansız hale geliyor. Tehlike sonrası ise içerden açılması piroteknik denen yöntemle yapılıyor. Piroteknik, havai fişek ve hava yastıklarında kullanılan bir yöntem. Bu yöntemin kullanılmasıyla birlikte kapıları gövdeye bağlayan menteşeler parçalanarak kapıların açılmasına olanak tanıyor.

Audi A8 L Security’nin tek rakibi var. O da Mercedes S Serisi Guard modeli. Audi A8 L Security’nin satış fiyatı ise dudak uçuklatıyor. Güncel kurla 5 milyon 233 bin 270 TL. Tahmini teslim süresi ise 4-6 ay.


SON YAZILARIMIZ