Nissan GT-R50 nin Lansmanı Gerçekleşti

Agoda WW

Nissan GT-R50 nin Lansmanı Gerçekleşti. Görüntüleri ve özellikleri geçen yıl yayınlanan Nissan GT-R50 lansmanı yapıldı.

Tanıtımı Cenevre Mobil Fuarı 2020 de yapılması beklenen Nissan’ın yeni modeli GT-R50, korona virüs önlemleri kapsamında, firmanın aldığı kararla fuardan önce dün itibariyle tüm dünyaya tanıtımı gerçekleştirildi. Tanıtımı İtalya’daki  “Tazio Nuvolari” pistinde gerçekleştirilen yeni modelin 2020 yılı sonlarında ya da 2021 başlarında alıcılara teslim edilmesi bekleniyor.

Nissan GT-R50 Italdesign İle Ortak Tasarlandı.

Nissan 50. Yılı sebebiyle Italdesign ile ortak bir çalışma yaparak çok özel bir model ortaya çıkaracağını açıklamıştı.

İtalyan firması olan Italdesign 1978 BMW M1, 1979 Lancia Delta,  1974 Volkswagen Golf,  1976 Lotus Esprit gibi otomotiv sektöründe önemli yerleri bulunan arabaların tasarımlarını hazırlamıştır.

Limitsiz GT-R50

Nissan’ın global tasarım yetkililerinden Alfonso Albaisa’ya göre ‘Limitsiz bir GT-R50’.

Sınırlı Sayıda Üretim

Nissan’ın Italdesign ile ortak gerçekleştirdiği ilk proje olma özelliğini de taşıyacak olan araç, Italdesign tarafından sadece 50 adet üretileceği, el işçiliğiyle ve her bir müşterisine özel olarak üretilecek.

Nissan GT-R50 Aracın Özellikleri

İnce led farlar belirgin özelliklerinden biri. Tavan 54mm kadar alçaltılmış.
Özel alaşım 20 inç jantlar mevcut. İç tasarımda daha çok deri ve karbon fiber gibi özel malzemelere yer verilmiş. Motor çift turbolu bir V6 720 beygir gücünde.

Fiyatı piyasada olan Nissan GT-R Nismo’dan 5 kat daha pahalı. Açıklanan fiyatı 1 milyon dolar olan aracın yıl sonuna kadar müşterilerle buluşması bekleniyor.