Bu Arabaları Daha Yollarda Göremeyeceğiz! İşte Üretimleri Durdurulan 15 Otomobil Modelleri!

Otomobil firmaları artık çok satılmayan araçlarını üretmeme kararı aldı. Bu karar ile birçok otomobil üreticisi kendi bünyesinde en az satılan modellerini üretmeyeceklerini açıkladılar. O otomobillerin listesini sizin için hazırladık.

1- Acura TL


Acura TL II (UA5) 2,3 (176 Hp) aracı, 1998 yılında üretime girmiştir.
Bu aracın son üretimi ise 2001 yılıdır.Acura markasının bu aracı, 4 kapılı ve 5 koltuklu; sedan bir araçtır.

2-Alfa Romeo Mito

Alfa Romeo Mito, İtalyan otomobil üreticisi Alfa Romeo tarafından üretilen 3-kapılı bir supermini otomobildir. İlk defa 2008 yılında tanıtılmıştır. Mito’nun başlıca rakipleri MINI ve Audi A1 ‘dir. Alfa Romeo ailesinin  en küçük üyesi olan Mito, bulunduğu segmentte şık ve özgün tasarımıyla
rakiplerinden sıyrılıyor. 

3-Dodge Avenger

Dodge Avenger sedan 2.0i 16V (156 Hp) aracı, 2007 yılında üretime girmiştir.
Dodge markasının bu aracı, 4 kapılı ve 5 koltuklu; sedan bir araçtır.
Araç, benzin yakıt tipi ile çalışmaktadır.
Aracın fabrika verilerine göre yapabileceği maksimum sürat 200 km/saat’dir.

4-Chrysler 200

Markanın bu modelin çok az satışının olması ardından Chrysler 200 modelinin fişini çekti.

5-Honda Insight

Ülkemizde bile belki elle sayacak kadar az olan bu model Dünya genelindede fazla tutumuyarak Honda tarafından öldürüldü.

6- Nissan Cube

Nissan Cube II 1.5 (109Hp) aracı, 2002 yılında üretime girmiştir.
Bu aracın son üretimi ise 2008 yılıdır.
Nissan Cube II 1.5 (109Hp) aracı Kombi kasa tipi bir araçtır.

7-Opel Adam

Opel Adam, Alman otomobil üreticisi Opel’in 2012 yılında üretmeye başladığı bir süpermini otomobil modelidir. Adam ismini Opel şirketinin kurucusu Adam Opel’den almaktadır. İlk olarak 2012 yılında Paris Otomobil Fuarında tanıtılmıştır.

8-Opel Cascada

Opel Cascada, Alman otomobil üreticisi Opel’in 2013 yılında üretmeye başladığı Cabriolet otomobil modelidir. Cascada kelimesi İspanyolca’da şelale anlamına gelmektedir.

9-Opel Karl Rocks

Opsiyonel olarak araç önündeki kameradan yararlanan şerit takip uyarısı, hız limitleyicili cruise control ve viraj aydınlatmalı sis farları eklenebiliyor. KARL gücünü yeni nesil 3 silindirli 1 litre hacimli benzinli bir motordan alıyor. 1.0 ECOTEC 75 beygirlik ünite 5 vitesli şanzımanla gücünü iletiyor.

10-Toyota Avensis

Bir yıldan daha uzun bir zaman önce Toyota’nın yeni jenerasyon Avensis’i test ettiğini görmüştük. Bu yüzden otomobilin yeni versiyonunun bu yıl piyasaya sürülebileceğini düşünüyorduk. Ancak Autocar’ın haberine göre, Japon otomobil firması, büyük sedanın üretimini sonlandırdı ve şimdilik aracın yeni jenerasyonunun geleceğine dair bir açıklama da yapmadı.

11-Ford C-Max

Ford‘un aile otomobili olan C-Max modelinin üretimi bitiriliyor.
Ford C-Max ve Grand C-Max modelinin üretimini haziran ayında bitiriyor. Bu doğrultuda Ford bu fabrikadaki gece vardiyasını durduruyor.
Akabinde iki vardiya ile marka yoluna devam edecek.

12-Lincoln MKT

Lincoln Motor Company yeniden oluşmaya çalışıyor. Yeni Continental’in başarılı tanıtımından sonra firma daha az popüler modellerin üretimini bitirmeye odaklandı. Bu da MKS’nin ortadan kalkacağı anlamına geliyor.

13-Honda CR-Z

2010’da tanıtılan CR-Z için yakışıklı hatchback tasarımı ve manuel şanzımanı yeterli değildi. Güçsüz, hibrit, 1.5 litrelik motoru sadece 122 HP güç üretiyordu ve ortalama tüketimi 5.0 lt/100 km’ydi. Belki de Honda’nın bu otomobili ilk baştan itibaren supercharger desteğiyle satması gerekiyordu.

14-Volkswagen EOS

Volkswagen Eos’un üretimden kalkması için çok şey söylenemez. Volkswagen’in en az satan modeli, dokuz yıllık üretimden sonra bantlara veda edecek. Üretim 2015’te sonlanmış olsa da az sayıda 2016 model satın alınabiliyordu ve satışlar Mayıs ayına kadar devam etmişti. Gelecek yıl Eos göremeyeceğiz.

15- Volkswagen Beetle

Beetle, 2020’li yılların ortasında geri dönebilir; ancak elektrikli olarak. Şuanda üretimi malesef ki durduruldu.


Son Yazılarımız

Yorumlar

POPÜLER HABERLER