Bu Yazıyı Okumadan Araç Kiralamayın! Araç Kiralarken Dikkat Edilmesi Gereken 7 Önemli Tavsiye!

Agoda WW

Herzaman risk gözüyle baktığımız araç kiralama durumunda dikkat etmemiz gerekenleri biliyor musunuz? Bu tavsiyeleri bilerek araç kiralarsak başımıza olumsuz birşey gelmeyeceğinden emin olabilirsiniz. Gelin sizin için hazırladığımız bu yazımıza birlikte göz atalım.

1-Firma Araştırması Muhakkak Yapın!

Bir firmaya gittiğinizde çekinmeden aklınızdaki tüm soruları ve kampanyalarını sormak bu nedenle oldukça önemli. Gitmeden önce de iyi bir araştırma yapmak gerekiyor tabi.

2-Kişi Sayınıza Göre Araba Seçimi Yapın

Küçük araç kiralamak herzaman biz araç kiralayanlar için daha tasarruflu ve ucuzdur. Hem kullanması kolay hem de park sorunu daha az oluyor. Yakıt tüketimi de daha az. Kiralık araç erken iade edildiğinde herhangi bir ücret iadesi yapılmadığını bilin.

3-Aldığınız Aracın Yakıtını Kontrol Edin!

Tam dolu bir şekilde aldığınız aracı geri götürmeden hemen önce yine tam dolu götürmeniz gerekiyor. Ülkemizde çoğunlukla çeyrek depo altında size kiralanıyor. Yakıt göstergesi hangi çizgideyse başlangıçta buna dikkat edin ve araç tesliminde aynı çizgiye kadar yakıt doldurarak iade edin. Bunu acenteye bırakırsanız aldığınızdan daha fazla doldurulup size daha fazlaya mal olma ihtimali var. Bunun da ücretinin sizden alındığını unutmayın. Eğer fazla yakıtla dönerseniz de bunun ücreti size ödenmez.

4- Sigortayı İhmal Etmeyin

Araç kiralarken dikkat edilecek en önemli noktalardan biri de sigorta acentesinin kişisel otomobil politikasını kapsayıp kapsamadığı. Kredi kartıyla ödeme yapılıyorsa, sigortaya ihtiyaç duyulabiliyor. Ancak sizin sigortanız bunu karşılamıyorsa, acentenin sunduğu sigortalardan yararlanmak da mümkün. Sigortasız araç kullanırken olacak hasarlardan siz sorumlusunuz.

5- Sözleşmeye Dikkat Edin

Günümüzde araç kiralamak çok kolay olsada araç kiralama insanın kafasını hala karıştırıyor. Sürüş zamanında ya da teslim zamanında bir sorun ile karşılaşmamak için bütün aklınıza takılanı sormakta fayda var.—Bu yüzden araçta gördüğünüz herşeyi sözleşmeye not alın.Eğer bu konuda tedirginlik hissediliyorsa, kiralamadan önce esasları araştırmak, bilen biriyle gitmek ve güzel bir pazarlık yapmak oldukça faydalı.

6- Hasar tespitine Karşı Dikkatli Olun!

Firmalar, araç tesliminde olası bir zararı bulmak için inceleme yapıyor. Ancak eğer dikkatli olunmazsa, önceden meydana gelen bir hasarı siz karşılamak durumunda kalabiliyorsunuz. Bu nedenle ön kiralama sürecinde ve aracı teslim alırken tüm hasar tespitlerini not ettirmek oldukça önemli. Bu en iyi koruma şekillerinden biri olarak biliniyor.

7- Eski Araçlardan Uzak Durun

Kiralık araçlar, maalesef hor kullanılan ve bu yüzden de çabuk eskiyen araçlardır. Uzun yol veya şehir içi ihtiyaçlarınız için araç kiralarken 3 yaşından daha büyük araçlardan uzak durun. Bu sayede yolda kalma, teknik sorun yaşama veya en kötüsü kaza yapma ihtimaliniz düşer. Sıfıra yakın veya 1-2 yaşındaki araçlar hem daha güvenli hem de konforlu olacaktır.


Son Yazılarımız

Yorumlar

POPÜLER YAZILAR