Görünce Şok Olacağınız, Bu Kadarınada Pes Diyeceğiniz Dünyanın Farklı Ülkelerinin 10 Akıl Dışı ve Tuhaf Trafik Kuralı!

Ülkemizdeki trafik kurallardan bence bu yazımızı okuduktan sonra şikayetçi olmayı bırakın şükür bile edeceğiz. Dünya’nın farklı ülkelerinden 10 tuhaf trafik kuralını sizin için araştırdık. Gelin şaşırıp kalacağımız 10 tuhaf trafik kuralını birlikte inceleyelim.

1-Danimarka

Danimarka’da yaşıyorsan ve birde araç sahibiyseniz vay halinize. Danimarka’daki sürücüler araçlarına binmeden araçlarının altını kontrol etmek zorundaymış. Düşüncem altında olabilecek canlılara karşı.

2- Kıbrıs

Kıbrıs’lısın ve araban var aç kaldın arkadaşım. Çünkü Kıbrıs’ta araç kullanırken nedeni ne olursa olsun aracınızda bir şeyler yiyip içmek kesinlikle yasaktır. Yola çıkmadan karnınızı doyurun ve içmeniz gereken bir ilacınız varsa çıkmadan için bu konuda çok acımasızlar dikkat etmekte fayda var.

3- İspanya

Bu kural bizim ülkemizdede olsa pek zorluk yaşamazdık. İspanya’da akıl almaz olarak görülen bir trafik kuralı ise hava durumu ne olursa olsun aracınızda yedek bir gözlük bulundurma zorunluluğu var ve denetlemelerde sıkça sorulan ve gösterilmesi istenen bir durummuş.

4- Almanya

Otobanları ve düzeniyle meşhur olan Almanya’da, sakın yakıtınız yol ortasında bitmesin! zaten bitmemesi için gerekli cezalar veriliyor. Siz siz olun Almanya’da yaşıyorsanız ve aracınızda varsa yakıtınızı kontrol etmeden yola çıkmayınız.

5- Japonya

Kibar ve mütavaziler şehri Japonya. Trafik kurallarına bile bunu yansıtmışlar Japonya’da selamlaşmak bile yarım saat sürüyor. Konu trafik kurallarına gelince de nazik ve kibar davranmanız lazım. Su birikintisine hızla girip de bir yayayı ıslatırsanız, trafik cezası ödemeniz gerekiyor.

6-Singapur

Hemşerilerim ülkemdeki sürücü abilerim kardeşlerim! Yaya ya vurduktan sonra özür dilemenin anlamı yok!
Singapur’da yayalara oldukça önem veriliyor. Mesela araçla, yayanın 50 metre yakınına gitmek yasak. Bu davranış cezalı bir trafik kuralı.

7- Fransa

Fransa’da aracınızda alkolmetre bulundurmak zorundasınız. Eğer polisler durdurduğu zaman gösteremezseniz ödemeniz gereken 11 Euro var demektir.

8- Makedonya

Makedonya’da içkili araba kullanmak yasak. Eee bunun neresinde bir anormalik var? demeyin çünkü alkollü ön koltuğa bile oturmak kesinlikle yasaktır.

9- Kanada

Bak şu Kanada’lıların yatığına! Kanada’ da ağzın kokmayacakmış arkadaşım. Ama soğuk ülke yani sarımsaksız olur mu? İşin entresan noktası ise ağız kokusu ile taksiye binmek yasakmış:) Böyle bir kuralın koyulması nedeni; taksi şoförünün bu kokudan dolayı rahatsız olup trafiği tehlikeye atma ihtimaline karşıymış. Özel arabanızla yemeğe gitmiyorsanız, soğan ve sarımsaktan uzak duralım!

10- Amerika – Nevada

Amerika’nın meşhur çölü Nevada’da trafik kurallarından biri “deve ve anayol” içeriyor. Doğru tahmin ettiniz, Nevada’da deveyle ana yola çıkmak yasak.


Son Yazılarımız

Yorumlar

POPÜLER HABERLER