Kabak Lastiğine Diş Açtırmayı Düşünenler, Sakın!! Kabak Lastiğe Diş Açtırmanın Zararları Nelerdir?

Otomobilimizin en önemli parçası sakın önü umursamamazlık yapmayalım. Emeği üstümüzde çok bizi ailemizi ve sevdiklerimizi sürekli sırtında taşıyor. Ona diş açtırmak gibi bir kötülük yapmayalım. Detaylar sizin için yazımızda…

Otomobillerimiz lastikleri aracımızın yol ile iletişimi kuran bir organ olurak bilinir. Bu neden lastik sağlığı güvenli bir sürüşün baş aktörüdür.
Standar dışı ve kalitesiz lastikler konforsuz bir sürüşe ve bir çok trafik kazasının sebebi olabilmektedir. Zaten Lastik üretilirken lastik hamuru denilen lastik simidi belli bir standart ile üretilir. Hamura kesinlikle müdahale edilmemesi gerekmektedir. Lastiğe müdahale edilmesi halinde dengesi bozulduğu için dengesi bozulur ve işlevini kaybeder.

Lastiklerde işlev kaybının trafikte güvenliğimizi olumsuz etkileyeceğini aklımızdan çıkarmayalım. Ayrıca yakıt tüketiminin artmasına da sebep olmaktadır.
Lastiğin standar ölçüsü bozulduğu için lastiğin patlama olasılığı oldukça yüksek.
Eskimiş olan lastik bayat lastik olarak tabir edilir. Bayat lastiklere diş açılsa bile işlevini kaybetmiş olacaktır. Diş açılan lastiklerde virajlarda aracın yola yapışması en aza iner. Lastik kendini soğutamaz ve Allah korusun hiç olmadık yerde patlayabilir.

Yapılan araştırmalara göre yol kenarında atılmış olan lastiklerin hepsi diş açılma sonucunda patladığını gözlemlenmiştir. Sürücülerimiz diş açtırılmış lastikler ile muayenelerden kolay bir şekilde geçtiğini görüyoruz, bu yönde lastik muayenesinin detaylandırılması, müdahale edilmiş lastiklerin muayeneden geçirilmemesi gerektiğini temenni ediyoruz.


Son Yazılarımız

Yorumlar

POPÜLER HABERLER