Kam Mili(Eksantrik Mili) Nedir? Kam Mili(Eksantrik Mili) Nasıl Çalışır? Kam Mili(Eksantrik Mili) Hangi Malzemelerden Yapılır?

Günümüzde kullanılan araçların motor kısmında motorun neredeyse bütün görevlerini bütün işleyişini sağlayan Kam Mili Nam-ı Değer Ekzantrik mili! Kam Mili(Eksantrik Mili) Nedir? Kam Mili(Eksantrik Mili) Nasıl Çalışır? sizin için yazımızda.

Kam Mili(Eksantrik Mili) Nedir?

Motordaki hareketini abisi olan krank milinden alan kam mili motorun ana yardımcı mili olarak bilinir. Motor kapağının hemen altından bulunan kam mili subabların açılıp kapanmasını sağlar.

Kam Mili(Eksantrik Mili) Nasıl Çalışır?


Dört zamanlı motorlarda karank mili iki tur yaptığında kam mili bir tur yapar. Motor devriyle doğru orantıda çalışan kam mili çok ince bir ayar yapılarak motor bloğunun hemen üstüne konumlandırılmıştır.

Kam Mili(Eksantrik Mili) Hangi Malzemelerden Yapılır?

Kam milleri yüksek kaliteli karbon çeliklerin den genellikle döküm yöntemi ile imal edilir. Genellikle kaliteli çelik alaşımlarından presle dövülerek yada dökülerek tek parça olarak üretilirler. Mil üzerinde muylular, kamlar ve hareket verme dişlileri vardır.


Son Yazılarımız