O Kış Aylarında Sürüş Güvenliğimiz İçin Değiştirmemiz Gereken Bir Parça O Bir Silecek! Silecek Süpürgeleri Ne Zaman Değiştirilir?

Agoda WW

Havaların sert bir şekilde soğumasıyla kış artık kendini göstermeye başladı. Peki soğuk havalarda aracımızın da hem görüş kalitesini arttırmak için hemde güvenli bir sürüş için silecek değişimi yapılmalı mıdır? Silecek değişimleri ne zaman yapılır? Sizin için yazımızda.

Silecek Süpürgesi Nedir?

Araçlarda genellikle ön camın dış yüzünün iki yanında, kimi taşıtlarda arka camda da bulunan, elektrik gücüyle çalıştırılan ve cama düşen yağmur, su damlalarını silmeye yarayan araçlara denir. Genellikle silecek süpürgesi olarak adlandırılır.

Silecekler Ne Zaman Değiştirilir?

Araçlarımızda sürüş güvenliği için en önemli unsurlardan birisi kuşkusuz ki sileceklerimizdir. Havanın yağışlı olmadığı zamanlarda pek kullanmadığımız sileceklerin pek önemi fark edilmez. Bu yüzden silecekler işlevini yerine getirmeselerde fark edilmez. Silecek üreticileri bu önemli parçanın değişimi için en az 6 ay ve 1 yıl gibi sürelerde değişmesi gerektiğini önermişlerdir.

Benzer bir diğer kauçuk yedek parça olan otomobil lastikler gibi koşullu bir değişim süresi zorunlu değildir. Fakat yaptığı işe oranla para fayda açısında oldukça ekonomik olduklarından her yıl yapılan değişim olması gerekendir. Dikkatli sürücüler kriterlere göre bu süreyi belirleyebilir. Günümüzde TÜV Türk araç muayenesinde arka silecekler dahil cam suyu fıskiyelerine kadar itinayla kontrol etmektedir.

Silecekler Süpürgelerinin Ömrünü Arttırmak İçin Bir Püf Nokta!

Karlı ve Buzlu Havalar, dondurucu soğuklarda sileceklerinizi kaldırın, böylece kauçuk lastikleri donarak ön cama yapışmaz ve yırtılma ihtimali ortadan kalkmış olur.

İnternetten Alabileceğimi En Kaliteli Silecek Süpürgesi Markaları Nelerdir?

Bir silecek süpürgesi ne kadar kaliteli olursa olsun en iyi en performanslı kullanım süresi 1 yıldır. İnternetten alacağınız silecek süpürgelerinde seçiminizi şu 4 markadan yapmanızı tavsiye ederim:

1- Bosch

2-Valeo

3-SWF

4-Denso


SON YAZILARIMIZ

Yorumlar

POPÜLER YAZILAR