Uluslararası Yılın Motoru Ödülünü Üst Üste 6 Yıl Kazanan Marka! Ford Ecoboost Teknolojisi Nedir?

Toyzz Shop TR

Ford EcoBoost. Düşük motor hacminde yüksek performans sunan ödüllü Motor Teknolojisi ve hakkında bilinmeyenler sizin için yazımızda.

Ford Ecoboost Teknolojisi Nedir?

EcoBoost motor düşük hacimden yüksek güç sunmayı sağlayan gelişmiş turboşarj teknolojisini de bünyesinde barındırıyor. Yanma sonucu oluşan ve atık durumundaki egzoz gazlarını kullanan turboşarj; motora daha fazla sıkıştırılmış hava girişinin sağlanmasına ve bu şekilde motordan birim hacimde üretilen gücün arttırılmasına olanak tanımaktadır. 1.0 litre motor sahip EcoBoost motor 140PS gibi ancak 1.6 litre ve üstü motorlardan üretilen gücü sunmaktadır. Sistem, yüksek basınca sahip doğru miktarda ve yüksek hassasiyette yakıtı yanma odasına püskürtüyor. Yakıtın inovatif ve efektif bir şekilde kullanıldığı EcoBoost motorun üstün püskürtme teknolojisi ile en düşük miktarda yakıt kullanılması sağlanıyor.

Uluslararası Yılın Motoru Ödülünü Üst Üste 6 Yıl Kazandı!

Ödüllü 1.0 litre EcoBoost motor 100PS, 125PS, 140PS’lik 3 farklı güç kombinasyonuna sahip. Focus, C-MAX, Kuga ve Mondeo modellerimizde EcoBoost’un 1.5 litrelik, Fiesta ST’de 2.0 litrelik, Mustang ve Focus RS’te 2.3 litrelik, GT’de ise 3.5 litrelik varyantı sunulmaktadır.

Düşük hacimden yüksek güç üreten EcoBoost motor teknolojisi; Fiesta, Fiesta ST, Focus, Focus RS, C-MAX, Kuga, Mondeo, Mustang ve GT modellerimizde sunulmaktadır.


Son Yazılarımız

Yorumlar

POPÜLER HABERLER