Dikkat! Bu Hesaba Tıklayanların Instagram’ı Çöküyor! İşte Instagram Çökerten Hesap

Türkiye’de kullananların günde 16 kez giriş ortalamasıyla kullandığı Instagram’da enteresan bir açık ortaya çıktı. Bir Instagram profilini ziyaret eden android telefon kullanıcıları, o profili ziyaret ettikten sonra Instagramı tekrar kullanamıyorlar. İşte Instagram Çökerten Hesap.

Instagram Çökerten Hesap

Instagramda @tavsaniz isimli bir profil var. Sebebi henüz bilinmeyen bir şekilde android telefon kullanıcıları bu profili ziyaret ettiklerinde uygulama devre dışı kalıyor ve yeniden o Instagrama giriş yaptıklarında uygulama çalışmıyor.

instagram

Apple kullanıcılarında da benzer sorun olsada uygulama açılıyor ancak sorunlu olarak çalışıyor. Ama Android kullanıcılarında ne yazık ki uygulama tekrar çalışmıyor.

Söz konusu @tavsaniz profiline nasıl bir kod gömüldü veya nasıl bir spam işlem yapıldı henüz belli değil ancak sorun henüz çözülmüş değil ve bu bilinçli yapılan bir olay.

Aslında Instagram bu tip spam özelliği taşıyan hesapları anında kapatır ancak henüz bu hesabı bulamamış olacak ki hesap halen açık. Instagram’ın yeninde açılmasını engelleyen bu @tavsaniz isimli hesabın kapatılması için yapmanız gereken işlem oldukça basit. Tarayıcınızdan Instagram’a girip, söz konusu profile girdiğinizde şikayet etmeniz yeterli. Bu işlem yüzler kişi tarafından aynı anda yapıldığında söz konusu spam hesaptan eser kalmayacaktır.

Kaynak


Son Yazılarımız