WhatsApp Görüntülü Konferans Sistemini Test Ediyor

WhatsApp Görüntülü Konferans Sistemini Test Ediyor
Agoda WW

Koronavirüs sonrası değişen çalışma ve eğitim hayatı, online konferans sistemlerine olan ilgiyi arttırırken, firmalar pazardan pay alabilmek için sürekli yeni güncellemeler yapıyor. Whatsapp’ta bu güncelleme kervanına katıldı.

Facebook, çıkardığı Messenger Rooms’u whatsapp a entegre ederek rakipleri Zoom ve Skype gibi pazarda söz sahibi olmaya hazırlanıyor.

Beta Sürümünde Test Ediliyor

WhatsApp 2.20.163 beta sürümünde ortaya çıkan Rooms özelliği, yazı bölümündeki ataş ikonuna tıkladığına ekrana gelen eklenti seçme menüsüne entegre edilmiş halde. Kullanıcı Rooms kısa yolunu seçtikten sonra Messenger Rooms özelliğini tanıtan bir kart çıkıyor. Burada Messenger’a geç şeklinde beliren uyarıya tıkladığınızda Facebook Messenger uygulamasına geçiyor ve Facebook hesabınız üzerinden bağlantıyı gerçekleştirip sizi Rooms oturumuna yönlendiriyor. Aynı işlemi Whatsapp arama ekranından da yapabiliyorsunuz.

Henüz beta aşamasında olan bu güncelleme ile aynı anda en fazla 50 kişi ile görüntülü görüşme yapabiliyorsunuz. Beta sürümü test edebilmek için telefonunuzdan Whatsapp uygulamasını güncellemeniz gerekiyor.

Kaynak: Slashgear.com


SON YAZILARIMIZ