Yerli Otomobil 2022’de Yollarda Olacak

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank katıldığı bir televizyon programında Türkiye’nin Otomobili hakkında ki sorulara yanıt verdi. Yerli Otomobilin 2022 yılında planlandığı gibi yollarda olacağını belirtti.

Türkiye’de son dönemde koronavirüsten sonraki gündem yerli otomobil. Herkesin merakla ve ilgiyle beklediği yerli otomobil hakkındaki gelişmeleri bizde yakından takip ediyoruz. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank katıldığı bir televizyon programında yerli otomobile ilişkin sorulara cevap verdi.

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs sebebiyle planlamada birkaç haftalık gecikmeler yaşanabileceğine dikkat çeken Bakan Varank, yakın zamanda fabrikanın temellerinin atılacağını ve pazarlama planlamasının yapılacağını belirtti.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yerli otomobilin yola çıkacağı tarih olarak ise 2022 yılının sonunu işaret etti. Bakan Varank, Türkiye’nin otomobilinin dünyayla rekabet edecek bir fiyata sahip olacağını, bu yönde çalışmaların devam ettiğini dile getirdi.