Mazda’nın En Dikkat Çeken Teknolojisi! SKYACTIV Teknolojisi Nedir?

Toyzz Shop TR

Mazda markasının otomobil sektöründe yaptığı yenilikçe değişiklikleri herkes bilmektedir. Yakıt verimliliğinin en ön planda olduğu skyactiv teknolojisi sizin için yazımızda.

SKYACTIV Teknolojisi Nedir?

Skyactiv, Mazda tarafından geliştirilen ve yakıt verimliliğini ve motor üretimini artıran bir dizi teknolojinin markasıdır. Skyactiv teknolojilerinin ilk duyurusu 2011’den itibaren Mazda ürünlerinde ortaya çıkan yeni motorları, şanzımanları, gövdeyi ve şasiyi içeriyordu.

  Skyactiv; araçların motor, şanzıman, kasa ve şaselerinde yapılan bir çok iyileştirmenin tamamını kapsayan teknolojiler bütünlüğüdür. Skyactiv teknolojilerinin tamamının ilk olarak CX5 modeline uygulanmıştır.

Skyactiv-D : Dizel Motor Teknolojileri

14:1 sıkıştırma oranı ile dünyanın en küçük sıkıştırma oranına sahip dizel motorunu üreterek, yakıt ekonomisinde %20 tasarruf elde edildiği ve 2 kademeli turbo sistemi ile hem düşük ve hemde yüksek motor devirlerinde daha yumuşak sürüş şartlarının sağlandığı iddia edilmektedir.

Skyactive-G: Benzinli Motor Teknolojileri

Tasarlanan silindir içine direkt püskürtmeli benzinli motorların dünyada en yüksek sıkıştırma oranına (14:1) sahip motorlar oldukları ifade edilirken, bu motorlarda yakıt ekonomisi ve tork değerlerinde %15 oranında iyileşmeler elde edildiği iddia ediliyor.


Son Yazılarımız

Yorumlar

POPÜLER HABERLER