Metin Kıratlı’da Önemli Bilgilendirme: Kronik Hastalığı Olan ve Mesai Yapacak Memurları İlgilendiren Önemli Gelişme

Koronavirüs süresinde kamu çalışanlarından kronik rahatsızlıkları olanlar, 60 yaş üstü olanlar ve hamile olanlar bir süredir idari izinli sayılıyordu. 1 Haziran itibariyle izinler bitiyor ve izinde olan memurlar göreve başlıyor. Peki Kronik Hastalığı olan memurlar ne yapacak? Mesaiye başlayacak risk grubundaki memurlar nasıl bir yol izleyecek? Cevabı yazımızda.

Koronavirüs sebebiyle bir süredir izinde yapan, kronik hastalığı olan, 60 yaş üstü olan ve hamile olan memurlar 1 Haziran itibariyle yeniden görevlerinin başında olacaklar. Risk grubunda olmaları sebebiyle endişe duyan çalışanların nasıl bir yol izleyeceği ise belli oldu.

Kronik Hastalığı Olan Memurlar Ne Yapacak?

Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı tarafından twitter üzerinden yapılan bir açıklamada memurların nasıl yol izleyeceği gösteriliyor.

Metin Kıratlı’nın paylaşımına göre Kronik rahatsızlığı olan memurların durumlarını e-Nabız sisteminden alacakları ve Kronik rahatsızlıklarını gösteren belge ile kuruma ibraz ederek durumlarını izah edip çalışma esnekliği veya daha az riskli alanlarda çalışma veya yeniden izinli sayılma haklarına ulaşabilecekler.

Metin Kıratlı Kimdir?

11.11.1969 yılında Ereğli (Konya)’de doğdu. ilk, orta ve lise öğrenimini burada tamamladı. 1986 yılında girdiği Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1990 yılında mezun oldu. Hâkimlik stajını tamamladıktan sonra sırasıyla Ulaş (Sivas), Çaldıran (Van), Yalvaç (Isparta) ve Manavgat (Antalya) hâkimlikleri, Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdürlüğü tetkik hâkimliği, daire başkanlığı ve genel müdür yardımcılığı görevlerinde bulundu. 30/12/2011 tarihinden itibaren genel müdür olarak görev yapmaktadır. Evli ve iki çocuklu olup, iyi derecede Almanca bilmektedir. Halen Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığını yürütmektedir. En yüksek memur ünvanına sahiptir.